Kelime ve Karakter Sayacı

Kelime Sayacı Nedir ?

Kelime Sayacı, yazdığınız veya kopyalayıp yapıştırdığınız metinlerin kaç tane kelimeye sahip olduğunu bulup sizlere gösteren bir web uygulamasıdır. Kelime Sayacı, uygulaması size boşluklu ve boşluksuz olarak iki farklı şekilde kaç adet kelime kullandığınızı hatasız şekilde gösterir. Ayrıca, bu web uygulaması özellikle proje ve kurgu ödevlerinizde metinlerin uzunluğunu veya içeriğini analiz etmenizde yardımcı olur.

Karakter (Harf) Sayacı Nedir ?

Karakter (Harf) sayacı, yazdığınız veya başka bir kaynaktan kopyalayıp yapıştırdığınız metinlerin kaç tane karaktere yani harfe sahip olduğunu size gösteren bir web uygulamasıdır, Uygulamann diğer bir özelliği ise yazılarınızın kaç adet sesli veya sessiz karaktere (harf) sahip olduğunuda göstermesidir.

Sesli Harf Sayısı ve Sessiz Harf Sayısı

Metindeki harf dağılımını anlamak, dilin kullanımını değerlendirmek için önemlidir. Bu araç, metindeki sesli ve sessiz harf sayılarını ayrı ayrı hesaplayarak dil kullanımınıza dair fikir sahibi olmanıza yardımcı olur.

Tekrarlanan Kelimeler

Bir metinde aynı kelimelerin sıkça tekrarlanması, içeriğin odak noktasını belirleyebilir. "Kelime ve Karakter Sayacı", metinde kaç kez tekrarlanan kelime olduğunu göstererek içeriğinizin vurgularını ortaya koyar. Böylelikle yazıların kelime zenginliğine ve anlatımına daha dikkat çekmiş olur, sizlerde hata yapma olasılığını azaltmış olursunuz.